#НАДЗВИЧАЙНІ
Е

Електрик

Вадим Прокопенко, електрик

Вихід із ладу однієї електропідстанції може на пів дня паралізувати місто — зупинять роботу лікарні, школи, підприємства та бізнес-центри.

Щоб цього не трапилось, потрібен електрик, який несе людям світло — буквально. Це людина з розумом інженера, точністю хірурга та обережністю сапера.

Електрик розбирається в багатьох галузях: володіє базовими знаннями з фізики, математики, механіки, вміє читати схеми і креслення, застосовує формули. Він знає технічні характеристики обладнання та приладів, які обслуговує, проводить діагностику та ремонт.

Мало хто знає: щоб майстрам-електрикам здобути найвищу кваліфікацію, потрібно вчитися і набиратися досвіду майже стільки ж років, скільки й лікарям. Ще один маловідомий факт про цю професію: електриком не може стати людина з дальтонізмом. Іноді єдиний спосіб визначити різницю між кількома типами проводки — це розрізнити її за кольором.
Робота зі струмом пов’язана з ризиком для здоров’я і вимагає підвищеної уважності та обережності. Тому техніку безпеки й правила надання першої медичної допомоги при ураженні струмом електрик знає, як свої п’ять пальців.

«У мене диплом випускника економічного факультету, але моє покликання — електрика. Тому я працюю електриком уже більш ніж 15 років. На роботі трапляється різне: хтось кличе, бо «дме з розеток», інколи доводиться працювати з дротами, де перегоріла ізоляція. Робота електриком — про організованість і любов до порядку в усьому. Мені подобається, коли все не просто працює, а й виглядає симетрично і рівно. Наприклад, коли кабель закріплений прямими лініями з прямими кутами. Щодня я виходжу на роботу «під напругою» і відчуваю такий адреналін, що бадьорить не гірше за каву. Адже від нашої праці залежить не лише комфорт, а й життя людей».