#НАДЗВИЧАЙНІ
К

Кур'єр

Олександр Ільїн, 40 років

Киянин, виріс на Оболоні. Хобі — фото- й відеознімання, подорожі світом. 2007 року встановив особистий рекорд  зняв 64 весілля. Увечері дорогою додому слухає в машині музику в жанрах дип-гаус і лаунж.

Мені подобається постійний рух і зміна картинок за вікном.

Я змінив роботу завдяки карантину. До цього працював на автопідприємстві. Коли почалися «канікули», майже половину працівників одразу скоротили. Побачив вакансію кур’єра в «Сільпо» й вирішив ризикнути.

Щоранку об 11-й сідаю за кермо, щоб відвезти десятки пакунків, на які чекають люди. Щоб працювати кур’єром, треба бути і досвідченим водієм, і касиром, і з людьми вміти спілкуватися.

Спілкуватися з людьми для мене звична справа. Перш за все завдяки хобі — фото та відео. Я часто знімав весілля. Де я тільки не був! І в Нью-Йорку, і на Ямайку запрошували. Побачив світ трохи.

У середньому в мене до 20 замовлень на день. Трапляються великі й важкі — буває, вага однієї посилки сягає 30 кілограмів. Робота мотивує підтримувати гарну фізичну форму.

Я непафосна людина й не відчуваю особливого геройства у своїй роботі нині. Хоча розумію, що тепер вона важлива як ніколи. Буває, привозиш замовлення о сьомій вечора і хтось обов’язково пожартує, що ти найбажаніший гість у цій квартирі, бо всі вже дуже голодні.

80% наших клієнтів — жінки. Раніше вони самі купували, тягнули пакети, а тепер — усе під двері. Думаю, що за доставленням майбутнє навіть після скасування карантину. Коштує недорого, а часу заощаджує багато.

Серед клієнтів під час карантину інколи бувають дивні люди. Налякані. Одного разу попався такий чоловік. Зазвичай ми заносимо пакети до дверей квартири, а тут він сказав, що сам спуститься. Вийшов, попросив залишити пакети біля під’їзду, термінал для оплати покласти на асфальт і відійти. Рукавичок не мав і довго мучився, як увести пін-код. Зрештою зробив це за допомогою якогось пакета. Таке теж трапляється, але як виняток. Зазвичай реакція на кур’єрів чудова.

У кур’єра має бути почуття гумору й усмішка. Охайний вигляд і усмішка — більше нічого не треба. Фізичну силу можна возиком замінити, а ось якщо людина сама по собі похмура, без позитиву, втомлена від життя — ну куди їй у кур’єри?

До речі, сам я теж залюбки користуюся послугами кур’єрів.