#НАДЗВИЧАЙНІ

Водій вантажівки


Микола Ляховенко, водій вантажівки

Вантажівка — друга домівка для водія, адже тут він проводить половину свого життя. 

Водій вантажівки долає близько 20 000 кілометрів за місяць і може проїхати через усю Україну кілька разів поспіль. 

Щоб стати водієм 20-тонної вантажівки, потрібно мати права категорії Е. Отримати їх одразу неможливо. Спочатку потрібно три роки відпрацювати на 10-тонній автівці з правами категорії С і довести, що ти вправний керманич. 

Професійний водій знає не тільки, як керувати потужною вантажівкою, але і як розрахувати навантаження на вісь. Він має проконтролювати правильне розташування товару як за вагою, так і за об’ємом. Після цього водій закріплює весь вантаж ременями й штангами, щоб доставити його цілим і неушкодженим, з дотриманим температурним режимом.  

Водій вантажівки працює і вдень, і вночі, і в літню спеку, і в зимові завірюхи. Вантаж має прибути за планом, адже на нього чекають тисячі людей.  

«Змалечку я марив автомобілями та мріяв працювати за кермом. Любов до машин — це в нас сімейне. Мій тато все життя працював далекобійником, а дідусь — водієм. Тож я вирішив продовжити династію. Щодня проїжджаю зі своїм напарником 1000 кілометрів, щоб перевезти 15-20 тонн продуктів. Це прекрасний час, коли можна помилуватися дивовижними краєвидами нашої країни і подумати про все на світі. 
Звісно, буває всяке. Взимку, коли на дорозі ожеледиця, я часто допомагаю витягти чийсь автомобіль з узбіччя. А ще треба вміти “ловити дзен”, коли водії легкових автомобілів порушують правила дорожнього руху. Цікаво, чи вони розуміють, що керувати вантажівкою з 20 тоннами товару — справа не з легких? Хай там як, але я щасливий бути весь час у дорозі, адже їду за покликом свого серця».