#НАДЗВИЧАЙНІ
О

Охоронець

Вадим Гнатишко, начальник відділу охорони в супермаркеті

Охоронці дбають про нашу безпеку, де б ми не були: на роботі, у магазині, у школі, в банку чи торговому центрі.

На зміні в супермаркеті одночасно працюють від 2 до 8 охоронців. Ця робота потребує розвиненого інтелекту й аналітичного способу мислення, щоб вчасно помітити небезпеку.

Охоронець також має здібності психолога і детектива. Навіть без камер спостереження, яких у магазинах від 16 до 250, професіонал своєї справи легко може розпізнати потенційного порушника закону. До речі, дрібні крадіжки — найчастіший злочин: за день на ньому попадаються близько 20 людей.

Крім того, хранитель безпеки має чудову візуальну пам’ять, гарну фізичну підготовку, володіє прийомами самооборони і рукопашного бою, знається на основах законодавства та завжди готовий надати долікарську допомогу.

«Я працюю в охороні вже 10 років. Це велика відповідальність: я не маю права на помилку, бо йдеться про життя і безпеку людей. Окрім розв’язання надзвичайних ситуацій, ми спілкуємося по рації з адміністрацією, допомагаємо регулювати черги на касах і контролюємо скасування покупок.

Якщо станеться непередбачувана ситуація, нам доведеться витратити 5-6 годин робочого часу на перегляд відеозаписів. На щастя, це буває рідко. Коли люди кажуть, що робота охоронця проста, я посміхаюсь і навіть не заперечую. Якщо в нашому магазині все спокійно, це означає одне: ми працюємо».